Blog

Kas yra dropshipping’as?

Dropshipping – tai mažmeninės prekybos ar elektroninio verslo (el. parduotuvės) modelis, kai klientas prekes įsigyja iš pardavėjo el. parduotuvės, tačiau pirkėjo užsakymas siunčiamas tiesiai iš tiekėjo ar gamintojo sandėlio. Tokio verslo pradžiai reikalingos nedidelis pradinis kapitalas, nėra būtinos sandėliavimo, prekybinės patalpos.

Esminis skirtumas – dirbant dropshipping metodu nereikia užsakinėti prekių ir rūpintis jų sandėliavimu. Jūs tampate tarpininku tarp pirkėjo ir pardavėjo.

Kaip veikia dropshipping metodas?

Pirmiausiai turite susirasti tiekėjus, sutarti dėl kainų ir rasti būdą prekiauti – dažniausiai dropshippingui pasrenkamos elektroninės parduotuvės. Pardavus prekę ji užsakoma iš tiekėjo ir siunčiama tiesiai galutiniam pirkėjui. Kai kurie tiekėjai suteikia galimybę prekes ženklinti Jūsų el. parduotuvės logotipais, nurodyti Jūsų kontaktinę informaciją. Taip pirkėjui atrodo, kad perka tiesiai iš Jūsų, tačiau iš tiesų Jūs prekės net nematote gyvai ir Jums nereikia rūpintis pakavimu, siuntimu.

Dropshipping privalumai

Jau ne vienerius metus dropshippingas yra labai populiarus pasirinkimas. Ypač tarp pradedančių verslininkų, esant vaiko priežiūros atostogose, užsienyje tokį verslo modelį pamėgo ir vyresnio amžiaus žmonės, nes tai nėra įtemptas ar fiziškai sunkus darbas. Pateikiame keletą privalumų, į kuriuos verta aktreipti dėmesį:

  1. Lengva pradėti
  2. Mažas pradinis kapitalas
  3. Mažos išlaidos eigoje
  4. Plačios galimybės
  5. Tinka įvairiems žmonėms

Lengva pradžia

Pradėti dropshipping principu veikiantį verslą internete yra labai lengva. Jums tereikia el. parduotuvės (ją galima tiek kurti, tiek nuomotis mokant fiksuotą mėnesinį mokestį), tiekėjų, su kuriais norite dirbti, ir, žinoma, klientų. Pastarųjų paieška, ko gero, sunkiausiai, tačiau jei turite minčių, kaip reklamuosite savo naują verslą – pirmyn!

Mažas pradinis kapitalas

Pradėti el. verslą galima su labai mažu kapitalu. Visų pirma, Jums nereikės pirkti ar nuomotis brangių patalpų. Taip pat, galite rinktis kur kas platesnį prekių asortimentą neišleisdami daugiau – Jums nereikia visų prekių būti susipirkus ir atsivežus į savo sandėlį ar parduotuvę, tad ir mokėti už jas iš anksto nereikia.

Kaip Uber pasiekė didžiausios transporto kompanijos vardą neturėdama nei vieno automobilio, taip ir daugelis didžiųjų el. prekybos žaidėjų savo sandėliuose turi tik nedidelę dalį prekių.

Išlaidos eigoje taip pat nedidelės

Nors svarbiausia, jog verslo pradžioje išlaidos būtų kuo mažesnės, tačiau smagu ir tai, kad eigoje išlaidų žymiai daugiau nepatirsite. Be abejo, jei sparčiai augsite galbūt reikės papildomų rankų, kas taip pat yra verslo išlaidos, tačiau dropshipping prekyba nereikalauja jokių papildomų didelių išlaidų verslo vystymui nei jei apyvarta yra tikrai didelė.

Plačios galimybės

Galima sakyti, kad dropshipping’as suteikia neribotas galimybes. Galite prekiauti drabužiais, kompiuterine technika, knygomis ar net transporto priemonėmis. Tereikia įvertinti savo žinias ir rinką, kurioje planuojate dirbti. Pasirinkite, kas Jums labiausiai prie širdies, ar kas, atrodo, suteiks didžiausią pelną. Net jei jau turite rūbų parduotuvę, nėra jokių kliūčių paraleliai prekiauti buitine technika – jokių specifinių patalpų, jokių papildomų investicijų. Be viso to, pasitarnautų ir jau turima prekybinė patirtis.

Geras verslas tiek studentui, tiek pensininkui

Studentams pradėti verslą sunku dėl lėšų stygiaus, o pensininkai sako neturį jėgų pradėti kažką naujo. Visgi dropshipping verslas tinka tiek vieniems, tiek kitiems. Jums tereikia bazinių verslo žinių ir bent jau minimalaus kompiuterinio raštingumo. Visi kiti įgūdžiai – papildomas bonusas Jums.

Dropshipping’o trūkumai

Medalis turi dvi puses, tad ne paslaptis, jog dropshipping’as turi ir trūkumų. Tačiau privalumai tikrai nusveria juos.

Bene didžiausias trūkumas – maža marža. Prekiaujant dropshipping metodu Jūsų antkainis nebus toks geras, kokį galėtumėte turėti jei pirktumėte vienu metu didžiulį kiekį prekių tiesiai iš gamintojo. Ypač šį trukumą pajusite jei rinksitės pačias populiariausias sritis ir konkuruosite su begale kitų dropshipping prekeivių.

Kitas trūkumas sunku sekti prekių likučius. Kuomet prekes turite savo sandėlyje labai paprastai galite matyti, kiek prekių liko ir tai atvaizduoti savo svetainėje. Prekiaujant dropshipping’u sekimas kiek sudėtingesnis, tačiau šių dienų technologijos leidžia importuoti ne tik prekių duomenis į savo el. parduotuvę, bet ir gyvai atnaujinti prekių likučius, suderinti juos tarp Jūsų el. parduotuvės ir tiekėjo sandėlių.

Siuntimas iš skirtingų tiekėjų taip pat kelia iššūkių. Dažnas pirkėjas išsirenka kelias skirtingas prekes. Jei jos yra iš skirtingų tiekėjų, gali būti keblu suderinti siuntimą arba siuntimo išlaidos kyla. Tai ne itin patinka pirkėjams, tad tenka laviruoti tarp patogumo klientui ir Jūsų pelno.

Kartais pasitaiko tiekėjų klaidų. Jie atsprašo Jūsų, galbūt suteikia kokią nuolaidą, tačiau Jums reikės aiškintis su galutiniu pirkėju, nors tai net ne Jūsų kaltė.

Mūsų parduodamų tiekėjų dauguma siūlo dropshipping galimybę, tačiau dėl sąlygų turėtumėte kreiptis į kiekvieną tiekėją atskirai. Kartais sąlygos gali skirtis labai stipriai.